Özge Çubukçuoğlu

Türkiye’de organik pamuk ve sürdürülebilir konfeksiyon imalatında 25 yılı aşkın bilgi birikimine sahip Egedeniz Tekstil bünyesinde, stratejik pazarlama, ürün geliştirme, müşteri hesaplarının yönlendirilmesi, lojistik, iletişim ve CSR süreçlerinden sorumludur. Ayrıca tedarik zincirinin kaliteli, sürdürülebilir ve sorumlu kaynak sağlama uygulamalarını sağlamak için hizmet vermektedir.

Egedeniz’in hizmet ve sosyal kalite ilkeleriyle, şirketin İyilik Kulubü (Welfare Club) ve ERP projesine de katkıda bulunuyor. Egedeniz ile 10 yıldan fazla bir deneyime ve Tekstil Mühendisliği lisans derecesine ve İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Egedeniz Tekstil, Türkiye’nin ilk sertifikalı organik tekstil şirketidir. Organik Pamuk ve Sürdürülebilir Konfeksiyon İmalatında 25 yılı aşkın süredir elyaf, iplik, örme ve dokuma kumaşlar ve konfeksiyon alanında lider bir firmadır.

Dünya çapında tanınmış birçok marka için elyaf, iplik, kumaş ve bitmiş giysi üretimi ile ilgili tüm süreçleri takip ederek organik tarım için çiftçilere sözleşmeler yapar ve tarım programları, tüm tarım uygulamalarının 2092/91 sayılı Avrupa Birliği Tüzüğüne (Tarım Ürünleri Üretimi Hakkında) uygun olmasını sağlayan GOTS sertifikasına sahiptir. Pamuktan nihai ürüne kadar tüm süreçler GOTS’un Sürdürülebilir Tekstil Standartları (Global Organik Tekstil Standartları) kurallarına uygun olarak takip edilmektedir.

Özge Çubukçuoğlu
Menü