27 Ocak Pazartesi | Originn

Modanın Yeni Yüzü: Etik, adil, şeffaf

Notion Kolektif’in ikinci etkinliği “Modanın Yeni Yüzü: Etik, Adil ve Şeffaf” Fair Wear Foundation Türkiye ekibinden Emre Şencanbaz ve organik tekstil üreticisi Orimpex Tekstil’den Beysu İnal’ın katılımlarıyla Originn’de. Sizi de modadaki bu dönüşümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Etkinlik 2

Saat & Yer

27 Ocak 2020 19:00 – 21:00
Originn, Kazımdirik, 296/2. Sk No:33, 35100 Bornova/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Sürdürülebilir moda için yaratıcı birliktelik sloganı ile modanın sosyal ve çevresel etkilerinin tartışılması, hızlı modanın tahrip eden etkilerinin iyileştirilmesi, moda endüstrisinin sürdürülebilir ve etik dönüşümü için yenilikçi ve alternatif çözümler geliştirilmesi amacıyla kurulan Notion Kolektif ‘in ikinci etkinliği “Modanın Yeni Yüzü: Etik, Adil ve Şeffaf” Fair Wear Foundation Türkiye ekibinden Emre Şencanbaz ve organik tekstil üreticisi Orimpex Tekstil’den Beysu İnal’ın katılımlarıyla Originn’de..

Tekstil ve Moda sektörünün tüm süreçlerini düşündüğümüzde 75 milyona yakın insan giysilerimizi üretmek için çalışıyor. Bu insanların çok küçük bir kısmı güvenceli, etik ve adil bir çalışma ortamına sahip. Sektörün tahrip edici, rekabetçi ve sömürüye dayanan düzenine alternatif oluşturmak, modada bir devrim yaratmak için ortaya çıkan etik moda anlayışı tedarik zincirindeki her aşamaya odaklanarak tohumdan bitmiş giysiye kadar tüm üretim süreçlerinde işçilerin adil bir çalışma ortamında olduğundan, süreçte hiçbir canlının zarar görmediğinden ve çevresel etmenlerin göz önünde bulundurulduğundan emin olmak istiyor. Bu anlayış, bireylerin becerileri için adil ücret politikaları benimsiyor ve onları yetenekleri için takdir ediyor; onların güvenli ortamlarda, sosyal haklarına saygı duyarak çalışmalarını sağlıyor. Notion Kolektif olarak bu söyleşimizle sizleri tekstil sektörünün üretim öyküsü içerisinde küçük bir yolculuğa çıkmak, etik ve adil moda kavramları ile tanışmak ve tekstil işçilerinin hikayelerini dinlemek için 27 Ocak,Pazartesi günü Originn’e davet ediyoruz.

Konuşmacılar

Emre Şencanbaz

Fair Wear Global Services BV bünyesinde hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren üye markalar adına Türkiye’de üretim yapan tedarikçi fabrikaların ve atölyelerin sosyal uygunluk denetimlerini gerçekleştirmek üzere 10 yıldır görev yapmaktadır…

Beysu İnal

Ege üniversitesi Reklamcılık fakültesi mezunu olan Beysu İnal, 2007 yılında Türkiye – Hollanda ortaklığı ile kurulmuş organik ve sürdürülebilir tekstil üretimi yapan Orimpex şirketinde müşteri temsilcisi olarak çalışmaktadır…

Menü